Vaikų nemėgstamo Kumon priežastys Nė vienam vaikui Kumon nepatinka iki galo.

2023-05-29

t f B! P L

Pirmiausia leiskite jums pasakyti. Nė vienas vaikas negali toliau mėgautis mokymusi iki pat baigiamosios "Kumon" medžiagos. Kiekvienam vaikui būna toks momentas, kai "Kumon" jam atrodo varginantis, ir skirtumas yra tas, kaip jis tą laiką praleidžia, ar jį nutraukia. Tėvų vaidmuo - sumažinti vaikams tenkančią naštą ir padėti jiems tęsti "Kumon" mokymąsi.

Šiame straipsnyje paaiškinsime priežastis, kodėl motyvacija mokytis Kumon visada tam tikru momentu sumažėja, ir poziciją, kurios turėtų laikytis tėvai.

Kartais jie daro pažangą greičiau, nei tėvai tikisi

Kumon medžiagą galima progresuoti nepriklausomai nuo klasės lygio, jei tik toliau mokomasi. Jei vaikas gali tęsti "Kumon" tam tikrą laiką ir yra pasirengęs spręsti namų darbus, jis gali daryti pažangą ir už dabartinio klasės lygio ribų.

Tai yra pagrindinis "Kumon" bruožas: "numatomasis mokymasis", kai vaikas gali savarankiškai įgyti pagrindus, atsižvelgdamas į savo supratimo lygį.

Jei esate tėvai, siunčiantys vaiką į "Kumon" mokyklą, tikriausiai tikitės daugiau ar mažiau išankstinio mokymosi. Kumono medžiaga yra suskirstyta abėcėlės tvarka pagal klasių lygius, todėl lengva matyti, kad jūsų vaikas daro pažangą.

O tęsiant "Kumon" mokymąsi iki tam tikro lygio ir mokantis į priekį, tikriausiai "Kumon" ir jūsų vaikas gerai sutaria.

Tačiau čia yra netikėta spąstų. Kartais išankstinis mokymasis pažengia toliau, nei tėvai tikisi.

Kai kuriose aplinkose yra normalu, kad vaikai darželyje ir darželyje mokosi trimis klasėmis į priekį.

Tėvai, norintys, kad jų vaikai mokytųsi anksčiau už bendraamžius, turi lūkesčių, pavyzdžiui: "Būtų puiku, jei prieš pradėdami lankyti pradinę mokyklą jie mokėtų sudėti ir atimti. Būtų puiku, jei jie galėtų išmokti iki 99". Tačiau jei "Kumon" veikia gerai, pažanga gerokai pranoksta lūkesčius. Tikėtina, kad prieš pradėdami lankyti pradinę mokyklą jie jau bus įvaldę gimnazijos lygio medžiagą. Tikėtina, kad jie baigs vidurinės mokyklos kursą, nors dar mokosi pradinėje mokykloje. Nėra neįprasta, kad vaikas, kuriam gerai sekasi chemija, pasiekia tokį pasirengimo lygį "Kumon".

Net jei jie nepadarys tokios didelės pažangos, normalu, kad jie mokosi maždaug trimis klasėmis į priekį, jei tam tikrą laiką tęsia "Kumon" užsiėmimus. Kadangi "Kumon" nuolat ugdo pagrindus, galima išmokti stebėtinai pažangių vienetų.

Tada kažkur pakeliui pasieksite vienetą, kuriame bus sunku suprasti pavyzdžius.

Motyvacija visada sumažėja, kai prieinate prie sudėtingų dalių.

Kumon nagrinėja pavyzdžius ir sprendžia panašių modelių uždavinius. Tai yra pasikartojanti pavyzdžių praktika, o ne mąstymas. Vis dėlto, einant į priekį, būna skyrių, kuriuose sunku suprasti pačius pavyzdžius.

Vaikams, kuriems tinka "Kumon", dažnai patinka praktikuoti kartojimus ir spręsti uždavinius greičiau ir tiksliau nei suprasti pavyzdžius. Jei jie pirmiausia nesupranta pavyzdžių ir sunkiai sprendžia pačius uždavinius, tokio malonumo nejaučia.

Net ir tokiu atveju kasdien reikia atlikti namų darbus; praleidus vieną dieną, kitą dieną susikaups dviejų dienų namų darbai. Tokią situaciją yra patyrę daugelis Kumono mokinių, ir joje kiekvieno motyvacija mokytis Kumono sumažėja.

Lengva užstrigti anglų kalboje, jei nesate į priekį pažengę japonų kalba

Į šią situaciją ypač linkę vaikai, kurie yra pažengę į priekį anglų kalba. Taip yra todėl, kad anglų kalbos medžiaga daugiausia yra skirta skaitymo supratimui, todėl pasitaikys atvejų, kai pats skaitymo supratimas nebus iki galo išlavintas. Kad ir kokia gera būtų jūsų anglų kalba, negalėsite skaityti teksto, kurio turinio nesuprantate net japoniškai.

Be to, net ir japonų kalba bus situacijų, kai įstrigsite. Tai taip pat yra skaitymo supratimo problema. Pasikartojanti praktika naudinga norint išmokti šablonus, bet jei norite išsiugdyti skaitymo supratimą = gebėjimą mąstyti pačiam, reikės visai kitokio sunkaus darbo nei pasikartojanti praktika. Tai nereiškia, kad skaitymo suvokimo negalima įgyti per Kumon. Tai reiškia, kad atsiras kitokio pobūdžio sunkumų.

Kita vertus, aritmetikai bus kiek mažesnė rizika užstrigti. Taip yra todėl, kad nėra daug uždavinių, kurie labai nukryptų nuo pavyzdžių schemos.

Kai kuriomis medžiagomis galima naudotis ir jaunesniame amžiuje, tačiau laikotarpis, kai galima smagiai sukčiauti, yra trumpas.

Kai vaiko motyvacija mokytis silpnėja, pirmas dalykas, apie kurį pagalvoja tėvai, yra padaryti mokymąsi įdomų. Jei pats mokymasis yra nuobodus, kodėl gi nedavus jiems medžiagos, kuri sukurta taip, kad mokytis būtų smagu? Tai iš dalies teisinga mintis. Šiandien yra daug medžiagos, kuri mokymąsi paverčia smagiu, o jei mokytis aktyviai siekiama bet kokia forma, lengviau įsisavinti turinį.

Tačiau šis požiūris turi ribas. Nėra ilgo laikotarpio, per kurį būtų galima gauti medžiagos, kuri mokymąsi paverčia smagiu.

Sudėjimui ir atimčiai yra smagių žaidimų, kuriuos galima žaisti programėlėse. Taip pat yra daug mokomosios medžiagos, kuri anglų kalbos mokymąsi paverčia linksmu arba turi juokingą personažą, pagyvinantį mokymosi patirtį. Tačiau tokios medžiagos geriausiu atveju galima įsigyti tik iki gimnazijos. Jei pažvelgsite į vidurinės mokyklos amžiaus grupės vadovėlius, tikriausiai pamatysite, kad geriausiu atveju juose šen bei ten parašyta keletas simbolių paveikslėlių. Vidurinės mokyklos mokiniai nėra tokie jauni, kad vien dėl to įsitrauktų į studijas.

Tam tikru momentu vaikai turi išmokti arba mėgautis pačiomis studijomis, arba išmokti įsitraukti į studijas, kurios jiems nepatinka. Ir daugelis sutiks, kad tų, kuriems patinka mokytis, yra didžioji mažuma.

Galiausiai žmones studijuoti verčia įprotis, o ne malonumas.

Tad kaip galima toliau daryti tai, kas nepatinka? Atsakymas - paversti tai įpročiu. Tokie dalykai kaip maudymasis vonioje ar dantų valymas nėra malonūs ir įtraukiantys, tačiau bus blogas jausmas, jei jų nedarysite. Raktas į tęstinumą - priskirti mokymąsi tai pačiai kategorijai.

Apgaudinėjimas pramogaujant yra laikinas sprendimas. Jei norite iš esmės pakeisti savo požiūrį į mokymąsi, turite jį paversti įpročiu.

Vienas iš pagrindinių įgūdžių, kuriuos galite įgyti su "Kumon", yra būtent šio įpročio formavimas. Kiekvienas, kuris mokėsi "Kumon", yra sukaupęs namų darbų ir su dideliu vargu bandęs susikaupusį kiekį ištaisyti. Kadangi jie patyrė skausmą, jei nebetęs toliau, natūraliai išsiugdė įprotį.

Įpročio mokytis ugdymas galbūt yra daugiau nei tik pagrindiniai akademiniai įgūdžiai, tai kažkas, kas ateityje maitins jūsų vaiko gyvenimą.

Nepanikuokite, jie galiausiai išmoks, todėl svarbu "tęsti neskubant".

Pagrindinė prielaida yra ta, kad "Kumon" nesprendžia tiek daug sudėtingų uždavinių, kuriuos galima spręsti tik "Kumon". Ypač aritmetikos srityje daugiausia dėmesio skiriama tam, kad mokiniai tvirtai įsisavintų pagrindus, kurių, atėjus laikui, mokysis mokykloje.

Taigi nėra jokios priežasties, kodėl turėtumėte jau dabar pereiti prie "Kumon". Įtampa Kumone yra esminė mokymosi įpročių formavimo dalis, tačiau nereikia dvejoti ir sulėtinti tempą, jei jis tampa nepakeliamas.

Blogiausia, ką galite padaryti, tai mesti darbą pusiaukelėje. Jei pasitrauksite, mokymosi įpročiai, kuriuos ugdėte, bus iš naujo nustatyti, o Kumone įgyta nauda laikui bėgant išnyks. Bet kokiu atveju jūsų pagrindinis prioritetas turėtų būti tęsti, nesvarbu, kokia forma tai vyktų.

Trys priežastys, kodėl vaikai nemėgsta "Kumon

Norėdami tai padaryti, turėtumėte vis tiek sumažinti vaikui tenkančią naštą.

Iš pat pradžių nedaugeliui vaikų nepatiks 10 minučių per dieną mokytis spausdinti. Taip yra todėl, kad vaikams nėra reikšmingo skirtumo tarp kitų žaidimų ir mokymosi. Jei dabar vaikas nemėgsta "Kumon", tai turėtų būti dėl to, kad jis sužinojo, jog "Kumon" jam dėl kokių nors priežasčių nepatinka. Toliau pateikiamos trys pagrindinės priežastys, todėl imkitės atitinkamų veiksmų.

Uždaviniai tapo sudėtingesni ir atima daugiau laiko.

Jei uždaviniai tapo sudėtingesni, užtruks ilgiau, kol atliksite namų darbus. Jei mokymosi laikas pailgės iki 30 minučių ar valandos, natūralu, kad vaikas negalės susikaupti.

Tokiu atveju imkitės iniciatyvos sumažinti vaiko darbo krūvį. Nesvarbu, ar tai būtų vienas, ar du spaudiniai, kuriuos jie gali užbaigti, tai, kad jie sėdi prie savo rašomojo stalo, savaime yra didelis privalumas. Žodžiais ir darbais parodykite vaikui, kad užtenka dirbti net su keliais puslapiais. Derėkitės su mokytoju, kad sumažintų namų darbų kiekį, o jei nėra jokių nuolaidų, apsvarstykite galimybę pakeisti klasę.

Norite daugiau kitų žaidimų

Didelė tikimybė, kad jūsų vaikas nori žaisti ne namų darbus, o ką nors kita. Kuo vaikai vyresni, tuo daugiau jie žaidžia ir tuo dažniau grįžta namo su smagia veikla lauke. Jei grįžus namo jiems leidžiama daryti tik spausdinimo darbus, jie gali norėti užsiimti kuo nors linksmesniu.

Atsiliepkite į vaiko norą kuo daugiau žaisti. Ypač jei jie yra berniukai, jie gali turėti daug energijos. Jei jie galės išlieti energiją žaisdami fiziškai, ateis laikas, kai jiems bus įdomiau naudotis protu. Net jei jis jau nemėgsta Kumono, pradėkite nuo piešimo ir dėlionių.

Jei tėvai negali suspėti su galinga vaiko prigimtimi, apsvarstykite galimybę pasitelkti į pagalbą partnerį arba tėvus. Ypač jei esate motina, jūsų vyras gali turėti daugiau įgūdžių, kaip sudominti vaikus, nei manote.

Ne taip gerai sekasi bendrauti su mokytojais.

Mokytojai taip pat yra žmonės. Jei "Kumon" sekasi gerai, tikimasi, kad vaikui seksis gerai, o jei jis nerodo motyvacijos, bus nusivylęs. Jie taip pat gali norėti matyti iš klasės aukštus pažangumo rodiklius turinčius mokinius. Jūs nenorite mokytojo, kuris nedarytų teigiamos įtakos jūsų vaikui, tačiau būtų nerealu manyti, kad kiekvienas mokytojas daugiau nei 15 000 klasių visoje šalyje yra idealus mokytojas.

Pirmiausia patys tėvai turėtų žinoti, kad yra ir kitokių klasių. Nesuteikite savo vaikui minties, kad jis negali iš čia pabėgti, kad ir kaip jis to nekenčia. Stebėkite, ar jūsų vaiko nemeilė Kumon apima jausmą, kad jis ar ji labiau nemėgsta mokytojų nei mokymosi.

Neapsiribokite tyrimu, kad vienodų gebėjimų žmonės skirtingose aplinkose gali dirbti visiškai skirtingai, net ir dirbdami tą patį darbą. Atsakomybė už tinkamos aplinkos sudarymą tenka tėvams, kai jų vaikai yra maži.

Perėję prie baigiamosios medžiagos, galite savo laiką skirti "tikrai svarbiems dalykams" jaunystėje.

Jei tęsiate "Kumon" mokymąsi, neretai mokymasis pažengia toliau į priekį, nei tikisi tėvai. Didėjant sudėtingumo lygiui, vaikui tenkanti našta palaipsniui didėja, ir jis gali imti nemėgti Kumono.

Kuo stipresnė bus nemeilė, tuo sunkiau bus atgauti motyvaciją. Pirmiausia kuo anksčiau pastebėkite vaiko jausmų pokyčius ir imkitės priemonių pagal priežastį.

Žinoma, išeitis yra nutraukti mokymąsi be jokio spaudimo, tačiau daug naudos iš "Kumon" duoda tęstinumas. Tėvai turėtų ieškoti būdų, kaip tęsti "Kumon", net jei ir lėtesniu tempu.

Jei galite tęsti "Kumon", galite anksti išmokti anglų kalbos, matematikos ir japonų kalbos pagrindų. Būtent gimnazijoje ir vidurinėje mokykloje vaikai iš tikrųjų pradeda užsiimti. Išankstiniai mokymosi ir mokymosi įpročiai suteiks vaikams laisvės skirti savo jaunystę kam nors ir išmokti tai, kas iš tikrųjų svarbu.

Populiarūs straipsniai

QooQ