Kumon siekia baigiamosios medžiagos. Buvusi Kumon mokinė pasakoja, kodėl ji nori, kad jos vaikai siektų baigiamosios medžiagos pradinėje mokykloje.

2023-05-16

t f B! P L

Buvau "Kumon" mokinys. Lankiau "Kumon" nuo penktos pradinės mokyklos klasės iki pirmųjų gimnazijos metų vidurio, o iš "Kumon" išėjau įpusėjus J (pirmieji gimnazijos metai) japonų kalbos ir matematikos, o įpusėjus G (pirmieji gimnazijos metai) - anglų kalbos.

Japonų kalba ir matematika tapo dideliu privalumu laikant stojamuosius egzaminus į universitetą ir visą likusį gyvenimą, o anglų kalba man buvo visiškai nemotyvuota ir nejaučiau, kad ji turėtų kokios nors įtakos mano gyvenimui. Taip pat manau, kad jei būčiau padaręs didesnę pažangą japonų kalboje ir matematikoje, tai būtų turėję didelį poveikį.

Kai kalbėjomės apie tai, kad mūsų vaikas mokytųsi "Kumon", svarstėme, ar būtų įmanoma padaryti jam didesnį poveikį. Mano vaikui netrukus sueis treji metai. Maniau, kad jam gali kilti kitokių problemų nei man, kuris pradėjau mokytis penktoje klasėje. Ir iš tiesų, atrodė, kad kliūčių tęsti "Kumon" mokymąsi buvo dar prieš man pradedant mokytis.

Šį kartą, remdamasi savo patirtimi su "Kumon", sugalvojau strategiją, kaip padėti vaikui tęsti "Kumon".

Kumon sistema

Pagrindiniai dalykai, kuriuos nagrinėja "Kumon", yra japonų kalba, matematika ir anglų kalba. Ankstyvojoje vaikystėje pridedama "Zun Zun" rašymo ranka medžiaga, taip pat yra keletas klasių, kuriose mokomasi prancūzų ir vokiečių kalbų.

Iki gimnazijos mokslo metai paprastai organizuojami taip, kad "viena abėcėlės raide pereinama į kitą klasę". Kai mokiausi pradinėje mokykloje, vienas iš motyvuojančių veiksnių buvo tas, kad jei iki šeštos klasės įveikdavai I medžiagą, kuri prilygo trečiai gimnazijos klasei, buvai registruojamas kaip "I lygos" narys. Dabar atrodo, kad jei įveiki J klasę, gali registruotis į vadinamąją "J draugų lygą".

O jei pereisite prie Q matematikos medžiagos ir O anglų bei japonų kalbų medžiagos, būsite "baigę baigiamąją medžiagą". Po to yra universitetinis laisvųjų menų studijų kursas, bet baigiamąją medžiagą galima laikyti vienu vadovu.

Kiekvienoje abėcėlėje yra 200 (kai kur 400) spaudinių. Kai klasės auklėtojas nusprendžia, kad mokiniai įsisavino kiekvieno spaudinio turinį, jie gali pereiti prie kitos medžiagos.

"Kumon" ypatybės

Kumon mokymuisi būdingi tam tikri išskirtiniai bruožai, iš kurių reikėtų suprasti šiuos keturis.

Kumon" mokomoji medžiaga sukurta taip, kad mokiniai galėtų mokytis iš anksto, pradėdami nuo "lengvų sričių", o paskui "kartotinių pratybų" [matematika ir aritmetika] Skaičiai ir sakiniai "Kumon" nenagrinėjami [japonų ir anglų kalbos] Daugiausia dėmesio skiriama skaitymo supratimui, mažai dėmesio skiriama kandži, anglų kalbos žodynui ir anglų kalbos gramatikai.

1. Medžiaga lavinama kartojant, pradedant nuo lengvų dalių.

Kumon mokykloje išsamiai aptariami pagrindai. Nesvarbu, ar tai būtų paprastas sudėties, ar veiksnio skaičiavimas, kruopščiai kartojami tie patys įvairūs uždaviniai, kol juos lengvai išsprendžiate be klaidų. Paprastai, jei padarote vieną ar dvi klaidas arba ilgai užtrunkate, laikoma, kad "supratote". Siekiama ne "išspręsti", o "išspręsti lengvai", todėl tėvų požiūriu atrodo, kad kartojamos lengvesnės užduoties dalys, nei tikimasi.

(2) Gebėjimas mokytis iš anksto

Kumon žiūri ne į einamuosius mokslo metus, o į tai, kiek vaikas yra įgijęs gebėjimų. Todėl, jei vaikas daro gerą pažangą, jis gali mokytis medžiagos, kuri gerokai lenkia klasės lygį. Todėl, priklausomai nuo vaiko entuziazmo, jis gali išsiugdyti neįsivaizduojamus gebėjimus, o daugelis tėvų lygina savo vaikus su tais, kuriuos galima vadinti genijais, ir jaučia nekantrumą bei pavydą.

3. [Aritmetika/matematika] Skaičiai ir sakiniai "Kumon" programoje nenagrinėjami

Kumon nenagrinėja skaičių ir sakinių. Dėl šios priežasties "Kumon" neapima kai kurių dalykų, kurių mokomasi pradinėje ir vidurinėje mokykloje. Kita vertus, vidurinėje mokykloje studijuojamos sritys yra įtrauktos.

4 [japonų / anglų kalba] Daugiausia dėmesio skiriama skaitymo supratimui, o ne tiek daug kandži, anglų kalbos žodynui ir anglų kalbos gramatikai.

Kumon anglų ir japonų kalbų kursuose daugiausia dėmesio skiriama skaitymo supratimui ir ne tiek daug dėmesio skiriama kandži, anglų kalbos žodynui ir anglų kalbos gramatikai. Galutinis "Kumon" anglų ir japonų kalbų kursų tikslas tikriausiai yra suteikti mokiniams galimybę susipažinti su ilgo teksto skaitymo supratimu ir garsiomis knygomis. Dėl šios priežasties testo pabaigoje lengva įgyti gebėjimą skaityti ilgas ištraukas, o pradžioje sunku įgyti gebėjimą spręsti kandži ir gramatikos uždavinius.

Trys laiko momentai, kai mokiniai linkę mesti "Kumon".

Šioje srityje išlaidos plačiąja prasme daugiau ar mažiau patiriamos, jei duodate vaikui pamokas. Ir yra nedaug procesų, kai šių išlaidų "niekada nepadengsite", o dažniausiai jos bus tokios, kurias galite padengti, jei sunkiai dirbsite.

Taigi, kai prarasite priežastį sunkiai dirbti, tai bus laikas mesti pamokas. Yra trys momentai, kai greičiausiai prarasite norą sunkiai dirbti "Kumon" mokykloje

Ankstyvoji vaikystė - ar negalite tiek daug nuveikti namuose? Ketvirti pradinės mokyklos metai - Kumon negaliu susidoroti su stojamuoju egzaminu į gimnaziją Įstojus į gimnaziją - negaliu sau leisti užsiimti Kumon.

1. Ankstyvoji vaikystė - Ar negaliu to daryti namuose?

Šis klausimas kyla dėl "Kumon" būdingos savybės: "Kumon" medžiaga naudojama kartoti, pradedant nuo lengviausių dalių".

Kumone mokymasis prasideda nuo tos vietos, kur jaučiate, kad "dar galite tai padaryti". Taip yra todėl, kad "Kumon" lygis "aš galiu tai padaryti" yra gerokai aukštesnis už standartinį. Taigi ne tik pradžia yra lengva, bet net ir po šešių mėnesių ar metų vaikas vis dar be galo lengvai atlieka medžiagą, kuri tėvų požiūriu atrodo lengva.

Be to, priversti vaiką daryti atspaudus yra nemažas iššūkis. Jei vaikas yra mažametis, tėvams nurodoma medžiagą atlikti kartu su vaiku, o "Kumon" turi kasdienius namų darbus. Įveikdami sunkų darbą, pradedate galvoti, ar yra prasmė imtis visų šių vargų, kad priverstumėte juos atlikti tokius paprastus dalykus.

Pavyzdžiui, japonų kalba kartu su vaiku galite perskaityti ant spaudinių užrašytus gyvūnų ir transporto priemonių pavadinimus. Matematikos srityje pabandykite kartu suskaičiuoti gyvūnus ir transporto priemones. Jei tai ankstyvoji vaikystė, yra medžiagos, skirtos rašymui ranka, todėl nubrėžkite liniją nuo viršaus iki apačios. Net jei vaikas nedaro nieko keisto savo amžiuje, suprantama, kad tėvai gali jaustis pavargę ir stebėtis, kodėl jis tai daro.

Dėl to jie palieka "Kumon". Tai gana dažnas modelis.

2. Ketvirtoji klasė - Kumon negali susidoroti su stojamuoju egzaminu į gimnaziją.

Tai problema, kylanti dėl "Kumon" ypatybių, pavyzdžiui, "Kumon" nesusiduria su skaičiais ir sakiniais" ir "Kumon" daugiausia dėmesio skiria skaitymo supratimui ir mažai dėmesio skiria kandži, anglų kalbos žodynui ir anglų kalbos gramatikai".

Apskritai atrodo, kad "Kumon" sukurtas atsižvelgiant į stojamuosius egzaminus į universitetą arba studijas po universiteto. Kalbant apie matematiką ir aritmetiką, praleidžiama dalis pradinių ir jaunesniųjų klasių mokyklų mokymosi apimties, tačiau aprėpiama visa vidurinių mokyklų mokymosi apimtis, o kalbant apie japonų ir anglų kalbas, galiausiai reikalaujama gebėjimo skaityti dokumentus. Taigi, nors jie gali suteikti jums pagrindinius įgūdžius, reikalingus universitete, jie nesugebės susidoroti su stojamaisiais gimnazijos egzaminais.

Todėl norint laikyti stojamuosius egzaminus į gimnaziją, būtina atskirai nuo "Kumon" lankyti gimnazijos stojamųjų egzaminų būrelį. Tačiau savarankiško mokymosi apimtis ir "Kumon" pažanga yra tiesiogiai susijusios, o namų darbų kiekis gimnazijos stojamiesiems egzaminams skirtoje būrelių mokykloje greičiausiai nebus toks didelis, kad juos būtų galima atlikti net viena ranka. Dėl to jie meta "Kumon" ir susitelkia į stojamuosius egzaminus į gimnaziją. Manau, kad tai yra vienas iš modelių.

Be to, šeimos, kurios nuo pat pradžių supranta šią tendenciją, taip pat baigia "F medžiagą (prilygstančią 6 klasei) iki 3 klasės" ir nuo 4 klasės pereina į gimnazijos stojamųjų egzaminų įveikimo mokyklas. Išankstinis mokymasis yra dar vienas "Kumon" bruožas, todėl privalumas yra turėti aukštus pagrindinius skaičiavimo ir skaitymo supratimo įgūdžius stojant į gimnazijos stojamųjų egzaminų būrelio mokyklą. Tai vienas iš protingų mąstymo būdų.

3. Įstojus į gimnaziją - Kumon nebelieka vietos

Tada yra įstojus į gimnaziją. Esu užimtas gimnazijos veiklomis ir negaliu sau leisti užsiimti Kumonu. Tai taip pat yra priežastis, dėl kurios atsisakiau "Kumon".

Gimnazijoje rimtai prasideda klubinė veikla. Testai taip pat vadinami "reguliariaisiais testais" ir "baigiamaisiais testais", ir daugelis žmonių testams ruošiasi kruopščiau nei pradinėje mokykloje. Santykiai taip pat tampa sudėtingesni, ir sunku įsivaizduoti, kad gimnazijoje būtų buvę lengviau, jei nebūtum laikęs stojamojo egzamino į gimnaziją.

Jie nebesugeba klausyti tėvų ir tampa emociškai nestabilesni. Tokiu atveju mokiniui reikės labai daug motyvacijos, kad galėtų toliau mokytis "Kumon".

Tačiau "Kumon" mokinių apimties zona yra pradinės mokyklos. Tai gali priklausyti nuo klasės, tačiau gimnazijos amžiaus ir vyresnių mokinių yra nedaug galimybių pamatyti. Pridėjus gėdos jausmą, tampa dar sunkiau išlaikyti motyvaciją.

Pirmieji du išėjimo iš mokyklos atvejai yra pagrįsti tėvų sprendimu, tačiau labiau tikėtina, kad tai bus pagrįsta paties mokinio sprendimu.

Kokios sąlygos padeda lengviau tęsti "Kumon" mokymąsi?

Remdamiesi šiomis "kada mesti Kumon", kokios pozicijos turėtumėte laikytis kaip tėvai?

Pirmiausia reikėtų suprasti Kumono ypatumus. Ypač ankstyvojoje vaikystėje. Susipažinę su "Kumon" koncepcija, kai reikia nuodugniai suprasti pagrindus, galite sumažinti diskomforto jausmą, kurį tikriausiai pajusite pirmaisiais metais. Man susidarė įspūdis, kad vaikai, pradėję "Kumon" ankstyvojoje vaikystėje ir tęsę iki pradinių klasių, daro sparčią pažangą. Skirtumas tarp sėkmės ir nesėkmės yra tas, ar manote, kad verta stengtis, ar ne.

Be to, svarbus klausimas yra ir požiūris į stojamuosius egzaminus į gimnaziją. Iš tiesų nelengva išgirsti, kad vaikas baigė baigiamąją "Kumon" medžiagą 3 ar 4 klasėje. Taip pat būtų sunku sustabdyti "Kumon" per stojamąjį egzaminą į gimnaziją ir atnaujinti jį gimnazijoje dėl pirmiau minėtų priežasčių. Vaidmuo, kurį gali atlikti Kumon, labai keičiasi priklausomai nuo to, ar mokiniai laiko stojamąjį egzaminą į gimnaziją, ar ne. Svarbu pasidalyti šiuo supratimu su savo partneriu ir vaikais.

Tęsti "Kumon" mokymą gimnazijoje bus sunkiau. Net jei "Kumon" galima tęsti pirmaisiais gimnazijos metais, pereidami į aukštesnes klases vaikai turės laikyti stojamuosius egzaminus į vidurinę mokyklą, be to, jie taps pagrindiniais klubo veiklos nariais. Jei jie norės tęsti mokslus, turės turėti stiprią motyvaciją tęsti Kumon mokyklą.

O vaikus motyvuoja pasiekti rezultatai. Kraštutiniu atveju, jei vaikui iki mokyklos pradžios liks tik vienas abėcėlės skaitinys, jis tikriausiai bus motyvuotas padaryti viską, kad baigtų mokyklą. Kad jie taip galvotų, reikia, kad jie darytų pažangą Kumone. Manau, kad raktas į tęstinumą čia yra tai, kad jūs sunkiai dirbate Kumone.

Kokią strategiją turėtumėte turėti?

Mano šeimoje planuojame vengti laikyti stojamąjį egzaminą į gimnaziją. Todėl į "Kumon" galime žiūrėti kaip į pagrindinę, o ne papildomą mokymosi kryptį.

O vidurinėje mokykloje, kurią jis tikriausiai lankys, daugiausia dėmesio tikriausiai bus skiriama studijoms. Jei mokykloje bus daug namų darbų, pamažu bus vis sunkiau tęsti "Kumon", net jei klubo veikla nebus rimta.

Štai kodėl pažanga yra tokia svarbi. Kaip sportas ir žaidimai yra įdomesni, jei laimi, taip ir Kumonas taps įdomesnis, jei pavyks padaryti didelę pažangą.

Tikslas turėtų būti "užbaigti baigiamąją pradinės mokyklos medžiagą". Tai yra vienas iš tikslų.

Tai yra pastangų tikslas. Iš tikrųjų neprivalote padaryti pažangos iki baigiamosios medžiagos, bet idealiu atveju turėtumėte padaryti pažangą iki tokio lygio, kad tuo metu galėtumėte matyti baigiamąją medžiagą. Net jei pabaiga nematoma, jei vaikas jaučia, kad "Kumon" daro teigiamą poveikį, labiau tikėtina, kad pradėjęs lankyti gimnaziją jis norės tęsti mokslus.

O norint judėti į priekį su "Kumon", naudinga pradėti mokytis anksti ir "Kumon" įtraukti į savo gyvenimą ankstyvame amžiuje. Jei tai suprasite, bus lengviau rasti prasmę "Kumon" mokymuisi ankstyvame amžiuje.

Kodėl norite, kad jie ir toliau mokytųsi "Kumon" tokiu mastu?

Taip yra dėl naudos, kurią gavau iš "Kumon".

Nuo 5 klasės mokiausi japonų kalbos ir matematikos, o nuo 1 klasės - anglų kalbos. Manau, kad tai vėlyvas amžius pradėti mokytis "Kumon", be to, tai nėra ilgas laikotarpis.

Tačiau turtas, kurį įgijau per šį laikotarpį, buvo neišmatuojamas. Iš pradžių buvau iš tų, kurie "gana greitai skaičiuoja, bet taip pat daro daug neatsargių klaidų", tačiau su "Kumon" tapau "gana greitas ir beveik nedarau klaidų". Japonų kalba anksčiau mėgau romanus, bet kai Kumono medžiagoje perskaičiau "Amae struktūrą", mane užkabino kritinis rašymas, ir aš galėjau praplėsti savo skaitymo pasaulį. Svarbiausia, įprotis mokytis pačiam ir suvokimas, kokių privalumų galima įgyti mokantis pagrindų, padarė man didelę įtaką tolesniame gyvenime.

Šiuos gebėjimus sunku lavinti tikslingai, tačiau juos galima įgyti per Kumon. Stengiuosi sugalvoti būdų, kaip tęsti "Kumon", kad mano vaikai taip pat galėtų iš manęs įgyti šių puikių privalumų, kurie, tikiu, praturtins jų gyvenimą.

Išvada.

Šiame straipsnyje parašiau apie mūsų poziciją dėl Kumono namuose. Gerai apžvelgęs "Kumon" ir jo ypatybes, išvardijau "Kumon" išlaidas ir priežastis, dėl kurių turėčiau atsisakyti, o tada mano svarstomas tikslas tęsti "Kumon" buvo "baigiamosios medžiagos baigimas pradinėse mokyklose". Tai greičiau tikslas, kurio reikia siekti, o ne tikslas, kurį reikia pasiekti, ir tai yra tik planas, kaip siekti šio tikslo, tačiau manau, kad jis nėra klaidingas kaip kryptis, kurios reikia siekti.

Tikiuosi, kad nuo šiol jiems patiks "Kumon", kai dirbsime kartu.

QooQ