Jau tris mėnesius mokausi Kumon ir jaučiuosi labai laiminga, kad pradėjau mokytis būdama trejų metų.

2023-05-17

t f B! P L

Mano sūnus pradėjo lankyti "Kumon" būdamas trejų metų ir jau praėjo trys mėnesiai. Kol kas jis daro gerą pažangą be jokio didesnio streso.

Be "Baby Kumon", trejų metų amžius daugelyje klasių tikriausiai yra mažiausias amžius, nuo kurio galima pradėti mokytis "Kumon". Taigi šį kartą norėčiau papasakoti, kokia pažanga ir kaip vaikui sekasi per pirmuosius tris "Kumon" mėnesius, ir pateikti nuorodą tiems, kurie planuoja pradėti "Kumon", ir šeimoms, kurios taip pat pradėjo "Kumon" ankstyvoje vaikystėje.

Viltys prieš pradedant lankyti "Kumon

Mano šeimoje norėjome, kad mūsų vaikai mokytųsi "Kumon" trijų dalykų: japonų kalbos, aritmetikos ir anglų kalbos. Labai tikėjausi, kad "Kumon" turės didelį poveikį visų dalykų mokymuisi.

Žvelgdamas atgal į savo patirtį, taip pat jaučiau, kad nėra prasmės mokslo metų viduryje pridėti daugiau dalykų. Pradėjau nuo japonų kalbos ir matematikos, o paskui - nuo anglų kalbos, tačiau nenorėjau sunkiai dirbti su anglų kalba pradinėse mokyklose, kai japonų kalba ir matematika jau buvo pasiekusios vidurinės mokyklos lygį.

Todėl nuo pat bandomosios klasės pasakėme, kad norime, jog jie mokytųsi visų trijų dalykų. Tačiau buvo netikėtas apribojimas, kai pradėjome "Kumon" nuo kūdikystės.

Anglų kalbos ir aritmetikos nebuvo galima pradėti mokyti nuo pat registracijos pradžios.

Kumon programoje medžiagos progresas vaizduojamas abėcėlės raidėmis. Aš pradėjau "Kumon" mokytis 5 klasėje, todėl prisimenu, kad mano pirmoji "Kumon" medžiaga buvo D klasės medžiaga (atitinka 4 klasę).

Tačiau "Kumon" sistemoje kiekvienos temos pirmosios medžiagos abėcėlė yra skirtinga.

Pradžioje yra japonų kalba, o 8A medžiaga prasideda nuo dainelės grojimo, o spausdintų uždavinių sprendimas ateina daug vėliau. Todėl mokytojai gali rekomenduoti nepradėti nuo matematikos ar anglų kalbos, kai vaikas dar labai mažas.

Tiesa, gali būti sunku supažindinti su anglų kalba ir matematika tuo metu, kai jie dar nemoka kalbėti. Sutikau su šiuo paaiškinimu ir nusprendžiau pradėti mokytis japonų kalbos namuose.

Taigi kada pradėti mokytis matematikos ir anglų kalbos? Atrodo, griežto sprendimo nėra, bet mums buvo pasakyta, kad į mus kreipsis, kai jie bus pažengę iki 6A matematikos ir 2A japonų kalbos anglų kalba. Mano šeimoje buvo pasiūlyta pradėti bandomąją matematiką, kai vaikai bus pasiekę 6A japonų kalbos lygį.

Nuomonės, kaip reikėtų galvoti apie anglų kalbos mokymą, ypač ankstyvaisiais metais, labai skiriasi. Tačiau jei pradėsite "Kumon" mokymą ankstyvajame amžiuje, nebūtinai turite apsispręsti dėl savo požiūrio į anglų kalbos ugdymą registracijos metu.

Sužinojau, kad egzistuoja ZunZun mokomoji medžiaga.

Dar vienas dalykas, kurio nežinojau prieš pradėdamas "Kumon", buvo "Zun Zun" egzistavimas.

Zun-Zun - tai medžiaga, skirta rašysenai lavinti, apie kurią išsamiau paaiškinta toliau. Prieš pradėdami iš tikrųjų rašyti raides ir skaičius, mokiniai patys pratinasi taisyklingai braižyti linijas.

"Kumon Zun Zun" veiksmingumo apžvalga! Ji ne tik lavina rašyseną.

ZunZun galima naudotis nuo Z1 iki Z3 klasės, tačiau maždaug po dviejų mėnesių atspausdinti nebegalima. Klasės auklėtojas tikriausiai duos jums jį kaip pasirinkimo galimybę, atsižvelgdamas į jūsų poreikį. Nedažnai turime galimybę oficialiai lavinti rašymo ranka įgūdžius, tačiau gebėjimas greitai ir tiksliai rašyti raides yra įgūdis, kuriuo pasižymi ne tik "Kumon" mokykla ir kurio negalima nuvertinti, kai mokykloje ar būrelių klasėse rašote užrašus iš lentos. Tiesą sakant, buvau maloniai nustebintas, kad net ir per trumpą laiką man daug geriau sekėsi rašyti eilutes.

Pažangos ataskaita po to, kai jie mokėsi japonų kalbos ir aritmetikos

Iki šiol paaiškinau sritis, kurios skyrėsi nuo to, ko tikėjausi prieš pradėdama mokytis "Kumon". Šiuo metu jis mokosi japonų kalbos ir aritmetikos, tačiau buvo sričių, kuriose buvo lengva daryti sklandžią pažangą, ir sričių, kuriose buvo lengva užstrigti kiekviename dalyke. Toliau rašysiu apie savo įspūdžius apie tikrąją "Kumon" patirtį.

Trijų žodžių sakiniai japonų kalboje buvo kliuvinys

Japonų kalboje sunkumų kėlė trijų žodžių sakiniai. Mano vaikas buvo berniukas ir buvo linkęs šiek tiek lėčiau dėlioti žodžius, tačiau manau, kad iki trejų metų jis vis tiek mokėjo daug žodžių. Dviejų žodžių sakinius jis taip pat išmoko gana lengvai.

Tačiau trijų žodžių sakiniai nebuvo tokie lengvi. Tikriausiai taip yra dėl to, kad kalbėdama su savo vaikais nedažnai turiu galimybę kalbėti trijų ar daugiau žodžių sakiniais. Nelengva pasakyti: "Obuolys skanus", bet nelengva su jais kalbėti ir sakyti: "Raudonas obuolys skanus". Tai sritis, kurioje gana lengva užstrigti, jei pradedate "Kumon" nuo trejų metų.

Nuo 1 iki 10 kaip aritmetikos blokavimas

Atrodo, kad aritmetikoje vaikams buvo sunku teisingai atpažinti nuo 1 iki 10. Skaičiuoti nuo 1 iki 10 eilės tvarka jie sugebėjo stebėtinai greitai, galbūt dėl to, kad jautėsi tarsi dainuodami darželio eilėraštuką. Tačiau jiems buvo sunku suprasti, kad 7 yra simbolis "na".

Bent jau "Kumon" mokykloje raidžių kaip simbolių supratimo laikas skaičiams ateina anksčiau nei hiraganai. Japonų kalboje jau yra trijų žodžių sakiniai, tačiau, užuot skaitę hiraganą, sakinių skaitymo garsiai su tėvais niuansai yra stipresni. Be to, skaičių galima rasti daugelyje kasdienio gyvenimo vietų, todėl vaikai turi daug galimybių juos pamatyti ir pabandyti perskaityti.

Kiek įmanoma, mokykite vaiką, kuris simbolis yra kuris skaičius, reikiamu momentu, kai jis tuo susidomės. Jie gali suklysti dešimtis ar šimtus kartų, bet jei mokysite juos pakartotinai, pamažu pamatysite rezultatus.

Dabar jau peržengėme vienženklių skaičių ribas ir susiduriame su daugiau skaičių iki maždaug 30, o kai jie peržengia 10, jų supratimas yra daug sklandesnis nei anksčiau.

Nepažintinių įgūdžių ugdymas išsiplėtė atpažįstant skaičius

Kai vaikai geba atlikti aritmetinius veiksmus, gerokai padaugėja sąvokų, su kuriomis jie gali dirbti.

Kasdieniame pokalbyje gebėjimas tvarkyti skaičius labai praplečia pokalbio ribas. Kiek užkandžių suvalgote, kiek kartų tai darote, kokiu paros metu? Visos šios sąvokos yra svarbios kasdieniame gyvenime, todėl galite dirbti padėdami jiems jas suprasti, net jei jie nesupranta jūsų.

Tą patį galima pasakyti ir apie pradinės mokyklos stojamųjų egzaminų pamokas. Vaikai galėjo neapsiriboti vien tik gebėjimu spręsti skaičiavimo uždavinius, o žaisti tokius žaidimus kaip nardai ir kortos ir dirbti su trumpalaike atmintimi nuo taško "kiek xxx".

Kuo jaunesnis vaikas, tuo svarbiau ugdyti nepažintinius įgūdžius. Taip yra todėl, kad pačios žinios yra naudingos tik gerokai vėliau gyvenime. Ugdant nepažintinius įgūdžius svarbų vaidmenį atlieka skaičiaus sąvokų mokymas.

Tėvai nenori, kad jų vaikai nemėgtų mokytis

Suaugusiesiems lengva susidaryti blogą mokymosi įvaizdį, tačiau vaikams "Kumon" domina lygiai taip pat, kaip ir bet kuri kita žaidybinė veikla. Iš esmės, žinoti kažką, ko jie nežino, yra smagus veiksmas, o su tuo susijusi konkurencija ir bendraamžių spaudimas tikriausiai skatina nemėgti mokytis. Taigi dauguma vaikų, kuriems mokymasis yra naujiena, taip smarkiai nemėgsta mokytis, nors jų susidomėjimas gali būti stiprus arba silpnas.

Be to, lopšeliuose ir darželiuose vaikai dar nepradėjo rimtai mokytis, todėl veiksniai, dėl kurių jie nemėgsta mokytis, yra mažiau tikėtini. Todėl labiausiai tikėtina, kad šiuo etapu vaiko nemėgimo mokytis priežastis yra tėvai.

Tačiau norint, kad maži vaikai mokytųsi "Kumon", reikia tėvų kantrybės. Aš pati nedirbu darbo, reikalaujančio daug viršvalandžių, ir manau, kad turiu daugiau išteklių, kuriuos galiu skirti savo vaikams, tačiau man gana sunku priversti juos kasdien užsiimti Kumonu. Neabejotinai reikės paskirstyti naštą šeimoje. Namuose su vyru ir žmona dalijamės atsakomybe už vaikų nuvežimą ir pasiėmimą bei mokymąsi namuose.

Išvada.

Supratau, kad per trumpą laiką greičiausiai bus veiksminga būtent aritmetika. Tai galioja ir ankstyvojoje vaikystėje, ir net jiems šiek tiek paaugus, manau, kad labai aiškus Kumon privalumas yra tai, kad jie gali greičiau skaičiuoti.

Tačiau manau, kad ilgalaikį poveikį rodo japonų kalba. Manau, kad gebėjimas greitai ir tiksliai skaityti sakinius yra privalumas visam gyvenimui, ne tik stojamiesiems egzaminams.

Tikiuosi, kad ateityje ir toliau dirbsiu su "Kumon".

QooQ