17 Kumon ypatybių Sužinokite apie Kumon metodo pasaulį, kuris yra unikalus šiuolaikiniuose egzaminuose.

2023-05-16

t f B! P L

Šiandien yra įvairių mokyklų ir susirašinėjimo priemonių, o kai kurie tėvai, norintys, kad jų vaikai mokytųsi, svarsto ne tik "Kumon", bet ir kitas mokymosi galimybes. Tarp jų daugelis žmonių gali nežinoti, kokiomis savybėmis pasižymi "Kumon" ir kokiu tikslu žmonės turėtų lankyti "Kumon".

Šiame straipsnyje norėčiau išsamiai išvardyti tiek gerąsias, tiek blogąsias "Kumon" savybes, o tada paaiškinti, kodėl "Kumon" yra geras pasirinkimas.

Tikslas lankyti "Kumon

Yra daugybė veiksnių, kuriuos galima įvardyti kaip tikslą siųsti vaikus į "Kumon", tačiau čia paaiškinsime "Kumon" savybes pagal tris pagrindines kategorijas.

Kumon leidžia mokiniams mokytis savo tempu, nekonkuruojant su kitais.

Pirmoji "Kumon" savybė yra ta, kad ji nedaro per didelio spaudimo nei tėvams, nei vaikui ir leidžia vaikui tobulėti savo tempu.

Nedidelės kliūtys stojant į mokyklą

Kliūčių užsirašyti į "Kumon" mokyklą yra labai nedaug.

Kumon mokyklos yra visoje Japonijoje, o 2021 m. bus 15 800 Kumon mokyklų. Tai beveik tiek pat klasių, kiek yra "FamilyMart" parduotuvių. Tai rodo, kiek daug yra "Kumon" mokyklų. Jei jų tiek daug, kad jas galima palyginti su parduotuvėmis, tikimybė, kad Kumon mokykla yra lengvai pasiekiamoje vietoje, taip pat gana didelė.

Amžiaus diapazonas taip pat platus: yra Kumon klasės kūdikiams, vadinamos Baby Kumon, kurias gali lankyti vos 0 metų vaikai, ir yra Kumon medžiagos vidurinių ir aukštųjų mokyklų moksleiviams, kurie gali tęsti mokslus.

Stojamojo testo nėra. Nesvarbu, ar vaikas yra geriausias klasėje, ar blogiausiai mokosi, mokytis pradedama nuo šiek tiek lengvesnės vietos pagal esamus gebėjimus. Kadangi tai nėra vienalaikė klasė, nėra kaltės, jei pažanga per greita ar per lėta.

Mokiniai yra skirtingo amžiaus ir gebėjimų, todėl nėra bendro tikslo visiems. Jei reikėtų pasakyti, sakyčiau, kad tikslas yra ugdyti kiekvieno individo gebėjimus. Net jei neturite tvirto tikslo, galite pradėti lankyti "Kumon" su mintimi, kad kol kas siųsite savo vaiką į "Kumon".

Galima sakyti, kad žemas pradinis barjeras visais aspektais yra pagrindinis "Kumon" bruožas.

Iki pat vidurinės mokyklos baigimo galite mokytis savo tempu.

Pažanga nesiejama su egzaminų tvarkaraščiu. Medžiagą galite mokytis savo tempu, o kai geriau suprasite, galėsite pereiti prie kitos medžiagos. Nėra nustatyto termino, iki kurio turite įsisavinti medžiagą, todėl galite neskubėti mokytis tų sričių, kuriose esate silpnas, ir sparčiai tobulėti tose srityse, kurios jums gerai sekasi.

"Kumon" medžiaga tęsiama tol, kol baigiama vidurinė mokykla. Jei pageidaujate, galite net pereiti iki universitetinio ugdymo kurso lygio. Nuo mažens galite tobulėti savo tempu arba, atvirkščiai, įtvirtinti pagrindus nuo tada, kai nebegalite suspėti į mokyklines pamokas.

Galimybė tobulėti pagal supratimo lygį yra patrauklus veiksnys daugeliui žmonių.

Kai kuriems vaikams patinka progresuoti mokant medžiagą.

Kadangi jie gali tobulėti savo tempu, jų pažanga yra proporcinga jų pačių pastangoms. Vaikus labai skatina tai, kad už savo pastangas jie gauna rezultatus, nors tai priklauso nuo jų asmenybės.

Kumon yra įdiegta sistema, kurioje medžiagos pažanga rodoma abėcėlės ir skaitmenų forma, todėl vaikui lengva matyti, kokią pažangą jis padarė. O judėdami į priekį jie gali rasti sudėtingesnių uždavinių, kurie gali būti tokie pat smagūs kaip RPG.

Savarankiško mokymosi laisvė ir nuosaikus "Kumon" mokytojo spaudimas yra suderinami dalykai.

Priimant sprendimą dėl būrelių mokyklos ar susirašinėjimo kursų, pagrindinis veiksnys bus vaiko motyvacija. Kad ir koks patikrintas būtų mokymosi metodas, jei jis neatitiks vaiko asmenybės, vargu ar jo pažymiai pagerės.

Konkurencingam vaikui labiau tiks užklasinė mokykla, o vaikui, kuris nori mokytis savarankiškai, labiau tiks susirašinėjimo kursai. Kumon mokykla pasižymi savarankiško mokymosi laisve, tačiau saikingu spaudimu pateikti mokytojui namų darbus.

Yra spaudimas pateikti namų darbus mokytojui.

Svarbiausias dalykas, kalbant apie mokymosi stilių, yra reikalavimas pateikti namų darbus.

Naudojant susirašinėjimo medžiagą, nėra spaudimo vaikui mokytis, jei tėvai nieko nesako. Nebus streso, bet gali nebūti didelės motyvacijos atlikti namų darbus. Aš taip pat tris kartus pradėjau Šinkenzemi, bet maždaug po dviejų mėnesių ją palikau neatlikęs namų darbų.

Kita vertus, mokantis būrelių mokyklose spaudimas vaikams didėja proporcingai jų entuziazmui dėl egzaminų. Gimnazijos stojamųjų egzaminų mokykloje vaikams pasakoma, kad ne tik jų klasė, bet net ir vieta mokykloje priklauso nuo testo įvertinimo. Būtų idealu, jei dėl konkurencijos dvasios vaikas mokytųsi su didesniu entuziazmu, tačiau iš tikrųjų vaikas gali susirgti depresija arba, kita vertus, tėvai gali tapti nekantrūs, nes jiems neįdomi konkurencija.

Kumon sujungia geriausius abiejų pasaulių dalykus, susijusius su spaudimu. Kadangi "Kumon" pagrindas yra savarankiškas mokymasis, sunku sukurti konkurencijos spaudimą. Tačiau kadangi namų darbus reikia pateikti mokytojui, atsiranda spaudimas kasdien atlikti namų darbus. Spaudimą daro tik pats mokymasis, todėl mokymosi procesas vyksta be streso, kiek tai būtina.

Galite išmokti savarankiškai vadovauti.

Keista, bet mokykloje neturite galimybės suvokti, kaip svarbu ir toliau kiekvieną dieną daryti namų darbus. Gali būti progų manyti, kad namų darbai yra sunkus darbas, tačiau tik nedaugelis jaučia, kad namų darbai kaupiasi.

Kumon kiekvieną dieną duoda namų darbų, kuriuos sudaro kelios dalys. Jei esate mokęsi Kumon, žinote, kad praleidus dieną atspaudų svoris būna gana didelis. Taip yra paprasčiausiai dėl to, kad turite padaryti dviejų dienų atspaudus. Galite tiesiogiai pajusti atsipirkimą už praleistą dieną.

Ypač tokiame amžiuje, kai negalvojate apie egzaminus, sunku nuolat mokytis, žiūrint į ateitį. Niekas negali suvokti, kas blogo, jei dieną, kai nėra tikslo mokytis, praleidžiame. Tačiau Kumone vis dar nėra aiškaus tikslo, tačiau jei šiandien praleisite namų darbus, rytoj turėsite sunkumų. Dar viena Kumon savybė yra ta, kad galite suvokti, kaip svarbu toliau mokytis savarankiškai kiekvieną dieną, ir konkrečiau išsiugdyti savarankiško mokymosi įprotį.

Kruopštus pagrindinių įgūdžių ugdymas

Iki šiol aprašėme "Kumon" ypatumus, susijusius su motyvacija. Tai, kad vaikai nejaučia konkurencijos spaudimo, labai sumažina tiek tėvų, tiek pačių vaikų nekantrumą. Ir vis dėlto, kadangi yra mokytojas, kuriam pateikiami namų darbai, tai taip pat sukuria jausmą, kad namų darbus reikia atlikti.

Kitas aspektas, kurį paliesime, yra realiai įgyjami įgūdžiai.

Galima įgyti ir tikslumo, ir greičio.

Kumon" pasižymi tuo, kad kruopščiai moko pagrindų.

Atspausdinti penkių puslapių lapai yra dvipusiai. Sistema tokia, kad jei per nustatytą laiką teisingai atsakote į beveik visus klausimus, galite pereiti prie kito klausimo. Šalia nėra laikmačio, kuris matuotų laiką, ir tėvai nėra informuojami apie apytikslį laiką, tačiau jūs nepereisite toliau, kol nesugebėsite greitai ir tiksliai išspręsti uždavinių.

Praktika nesibaigia ties formulės supratimu ir gebėjimu išspręsti uždavinį, bet kartojama tol, kol uždavinys išsprendžiamas greitai ir tiksliai. Didžiausia "Kumon" savybė yra ta, kad pagrindus galima įgyti nuodugniai.

Gebėti greitai ir tiksliai skaičiuoti ir skaityti

Pagrindiniai dalykai, kuriuos "Kumon" kruopščiai apima, yra skaitymas ir skaičiavimas.

Vien skaitymo ir skaičiavimo gali nepakakti, norint gauti įvertinimą per egzaminą. Taip yra todėl, kad per egzaminus reikia įsiminti daug dalykų.

Tačiau kuo aukštesnių tikslų siekiate per egzaminus, tuo labiau skaitymas ir skaičiavimas tampa kliūtimi. Skaitymas ir skaičiavimas yra visų dalykų pagrindas, tačiau juos nelengva įvaldyti aukštu lygiu. Niekas nesimokydamas negali lengvai perskaityti senovinių ar kritinių tekstų arba lengvai išspręsti skaičiavimo uždavinių. Net gamtos mokslų ir socialinių mokslų srityje reikia labai daug skaitymo įgūdžių, kad perskaitytum ir suprastum gimnazijos stojamųjų egzaminų etapo klausimus.

Išmokti pagrindus aukštuoju lygiu nėra lengva ir užtrunka ilgai. Tai nėra dalykas, kurį galima greitai įgyti įtemptai dirbant prieš pat egzaminą, ir tik nedaugelis žmonių gali atpažinti, kad problema slypi pagrinduose, kai jų rezultatai yra vangūs.

Skaitymo supratimo ir skaičiavimo įgūdžiai dažnai laikomi pagrindiniais, todėl gebėjimas juos lavinti bus labai svarbus vėliau.

Gebėjimas mokytis iš anksto

Pažangą "Kumon" mokykloje lemia supratimo lygis, o ne dabartinis įvertinimas. Todėl jei gebėsite greitai ir tiksliai spręsti problemas, galėsite daryti pažangą gerokai anksčiau, nei mokotės dabartinėje klasėje.

Jei ilgai tęsite "Kumon" mokymąsi, turinio galite išmokti dviem klasėmis anksčiau nei dabartinėje klasėje. Jei esate motyvuoti, galimybė pereiti į kitas tris ar keturias klases bus didelė atrakcija. Mano šeimoje taip pat siekiame baigti baigiamąją medžiagą pradinėje mokykloje.

Kumon siekia baigiamosios medžiagos. Buvusi "Kumon" mokinė pasakoja, kodėl ji nori, kad jos vaikai siektų baigti baigiamąją medžiagą pradinėje mokykloje Be abejo, egzistuoja mintis, kad pradinėje mokykloje nėra prasmės mokytis faktorizacijos. Taip yra todėl, kad pradinėse mokyklose nėra jokių faktorizavimo problemų.

Kita vertus, mokymasis iš anksto yra veiksmingas, kai į jį žiūrima per ilgą laiko tarpą. Pastaruoju metu integruotos gimnazijos ir vidurinės mokyklos parodė didelį veiksmingumą ruošiant mokinius stojamiesiems egzaminams į universitetus, iš dalies dėl to, kad jiems nereikia skirti energijos stojamiesiems egzaminams į vidurinę mokyklą, todėl jie gali anksčiau baigti mokymosi vidurinėje mokykloje procesą. Kol kitų gimnazijų mokiniai ruošiasi stojamiesiems egzaminams, integruotų gimnazijų ir vidurinių mokyklų mokiniai gali pažangiai mokytis vidurinėje mokykloje, todėl iki antrųjų gimnazijos metų jie jau būna baigę visą mokymosi procesą ir gali susitelkti į pasirengimą stojamiesiems egzaminams į universitetus paskutiniaisiais studijų metais.

Tas pats pasakytina ir apie "Kumon" ikimokyklinio ugdymo studijas. Mokantis iš anksto, ruošiantis egzaminams išteklius galima nukreipti į kitus dalykus.

Modeliai, pagal kuriuos Kumon neveikia gerai

Išvardijome stipriąsias "Kumon" puses, tačiau gerosios ir blogosios pusės yra dvi tos pačios monetos pusės. Koks yra neigiamas "Kumon" savybių poveikis?

Dideli kokybės skirtumai skirtingose klasėse

Kaip minėta anksčiau, Kumono mokyklų yra tiek daug, kad jas galima palyginti su parduotuvėmis. Be to, norint tapti "Kumon" mokytoju, nereikia nei pedagoginės patirties, nei mokytojo licencijos. Be to, neretai vienoje klasėje dirba tik vienas mokytojas, todėl klasės gali lengvai skirtis.

Medžiagos turinys ir mokymo būdas yra pastovūs, o dėl savarankiško mokymosi proceso šiuo požiūriu skirtumų būna nedaug. Tačiau klasės atmosferos skirtumai gali būti netikėti.

Kartais mokytojui mokinių būna per daug.

Vienoje Kumon klasėje gali būti tik vienas mokytojas. Klasėse nėra pamokų, o pagrindinės mokytojo užduotys yra pažymių rašymas ir namų darbų atidavimas, kol klasė tuščia. Jie tiesiog laukia, kol mokiniai išspręs problemas, tačiau, kitaip nei mokytojai, kurie veda pamokas, kuo daugiau mokinių, tuo klasėje daugiau darbo.

Be to, dienos laikas, kada mokiniai ateina į klasę, yra tam tikra prasme fiksuotas. Daugelis mokinių į "Kumon" klases ateina iškart po to, kai baigia pradinę mokyklą. Tokiu atveju klasė, kurioje mokosi daug pradinių klasių mokinių ir dirba tik vienas mokytojas, tam tikru dienos metu gali būti visiškai perpildyta.

Nesvarbu, kiek daug savarankiškai mokotės, vis tiek pasitaiko atvejų, kai norisi užduoti klausimų, kai ką tik pradėjote naują skyrių. Jei mokytojas užimtas vertinimu, nėra galimybės užduoti klausimų, ir jums tenka nuolat mąstyti savarankiškai. Tai gali sukelti tėvų nusivylimą, kad ir kokia puiki būtų medžiaga.

Kai kuriose srityse ir klasėse mokiniai tarsi

Kliūtys prisijungti prie "Kumon" yra nedidelės. Nėra stojamojo testo, o narystės mokesčiai nėra išskirtinai dideli. Kai tai turi teigiamą poveikį, tai yra pliusas nuolatiniam mokymuisi, tačiau kai tai turi neigiamą poveikį, klasė tampa panaši į vaikų laikymo vietą.

Kumon ne tik turi mažas kliūtis įstoti, bet ir leidžia vaikams patiems lankyti užsiėmimus. Dėl užsiėmimų skaičiaus dažnai užsiėmimai būna pasiekiami pėsčiomis, be to, nėra laiko apribojimų, todėl nereikia vaiko pasiimti.

Žvelgiant iš kitos perspektyvos, tai reiškia, kad net ir tie tėvai, kurie nori, kad vaikai liktų su jais, kol jie dirba, o ne tik mokytųsi, taip pat gali palikti vaikus.

Kai kas gali paprieštarauti, kad "Kumon" yra savarankiškas mokymasis ir kad tai yra gerai. Tačiau jei tėvai nesitiki, kad jų vaikai mokysis "Kumon", toks požiūris natūraliai persiduos vaikams. Jei atsiras vaikų, kurie į mokslą nežiūrės rimtai ir kels triukšmą su draugais, užsiėmimus lankančių vaikų motyvacija labai sumažės.

Šiais laikais vis daugiau tėvų nori, kad jų vaikai nuo pradinės ir vidurinės mokyklos lankytų privačias mokyklas. Taip yra todėl, kad vyksta atranka pagal egzaminus, o tai labai sumažina tikimybę, kad probleminiai vaikai arba monstriški tėvai bus toje pačioje klasėje. Vis dėlto, kadangi priėmimo į Kumon mokyklą kartelė yra žema, vis dar yra tikimybė, kad į ją pateks probleminiai asmenys.

Sprendimas: turėtų būti naudojamos bandomosios klasės.

Norint išvengti šių problemų, patartina tinkamai naudotis bandomosiomis klasėmis.

Dalyvaudami bandomojoje klasėje, stenkitės kiek įmanoma apsilankyti klasėje tuo pačiu metu, kaip ir po pagrindinio užsirašymo. Taip pat turėtumėte nepamiršti, kad per ilgąsias atostogas pasikeis ir dienos laikas, kada žmonės ateina į klasę.

Jei įmanoma, pasiteiraukite mokytojo, kuriuo paros metu būna mažiau žmonių. Mokytojas nedrįs jūsų prašyti ateiti tuo metu, kai mokymas bus mažiau užimtas. Be to, renkantis klasę taip pat naudinga sužinoti, ar klasei vadovauja vienas žmogus, ar joje dirba mokytojai, dirbantys ne visą darbo dieną.

Jei pažįstate vaiką, kuris lanko mokyklą, kurią norite, kad jis lankytų, svarbu išklausyti jo nuomonę. Iš bandomosios klasės gali būti sunku pasakyti, ar joje yra triukšmingų vaikų, ar atmosfera bloga.

Tai, kad tarp klasių yra skirtumų, nesiskiria nė vienoje mokykloje, tačiau skirtumai neabejotinai būna didesni "Kumon" mokykloje. Riziką prarasti gerąją patirtį galite sumažinti gaudami informaciją apie mokyklą iš kelių pusių.

Mokymo medžiaga yra ortodoksinė

Kumon mokomojoje medžiagoje kartojamas pagrindinis mokymas. Užuot sukūrus medžiagą taip, kad ji teiktų malonumą, "Kumon" medžiaga yra sukurta taip, kad ją būtų malonu kartoti ir praktikuotis.

Nors ortodoksinė medžiaga suteikia bendrųjų įgūdžių, ji turi ir tam tikrų trūkumų.

Yra daug panašios medžiagos.

Ortodoksinis medžiagos pobūdis reiškia, kad ją lengva pakeisti.

Tai nereiškia, kad galima pakeisti pačią "Kumon" sistemą. Kumon originalumas - pabrėžti pagrindus ir kruopščiai pakartoti pagrindus pagal esamą supratimo lygį. Tačiau tiesa ir tai, kad išbraukus tam tikras mokomosios medžiagos dalis, galima rasti daug panašios medžiagos.

Pavyzdžiui, kalbant apie sudėties ir atimties medžiagą, yra daugybė medžiagos, kuri nesiskiria nuo mokyklėlių ir susirašinėjimo medžiagos, taip pat komercinių žinynų. Kadangi mokytojai neveda pamokų, yra daug mokymo aspektų, kuriuos tėvai gali atlikti patys, bent jau tol, kol vienetai atitinka tėvų galimybes.

Galima numanyti, kad sunku įžvelgti priežastį, kodėl reikėtų laikytis "Kumon", kai yra tiek daug panašios mokomosios medžiagos.

Namų darbai gali būti našta

Kumon skiria namų darbus vadovaudamasi prielaida, kad kasdien reikia atlikti nustatytą skaičių spaudinių. Net jei ir nėra spaudimo konkuruoti su kitais, neabejotinai jaučiamas spaudimas atlikti namų darbus.

Mokiniai gali kaupti namų darbus arba juos praleisti, o tai gali būti skausminga patirtis, tačiau jie taip pat įgyja įprotį savarankiškai mokytis. Tačiau natūralu, kad pasitaikys atvejų, kai atliekant namų darbus bus patiriamas didelis stresas.

Kadangi konkurencijos nėra, tik nuo jūsų priklauso, ar namų darbus atliksite, ar juos praleisite. Nėra jokio išradingo būdo, kaip įveikti mokymosi sunkumus. Yra daugybė medžiagos, kuri mokymąsi paverčia smagiu per varžybas ir žaidybinimą, o palyginti su jais mokymasis paprastai tiesiogiai atrodo kaip prievolė.

Polinkis į paprastas užduotis.

Kumonas pabrėžia pagrindus ir kruopštų kartojimą. Tai labiau panašu į paprastą darbą, o ne į kūrybišką darbą sprendžiant problemas.

Nesidomėjimas pagrindine praktika būdingas ne tik studijoms, bet ir visoms sritims. Niekas neneigtų pagrindinės praktikos svarbos, tačiau niekas nestotų į beisbolo ar futbolo komandą, kad galėtų treniruoti raumenis ar bėgioti.

Studijos gali būti įdomios, jei jos patenkina smalsumą. Tačiau "Kumon" klausimai nėra skirti tam, kad būtų intelektualiai įdomūs. Kai kuriems vaikams, ypač pasižymintiems intelektiniu smalsumu, "Kumon" gali pasirodyti nuobodi, paprasta užduotis.

Priešpriešos priemonė: Pripažinkite, kad Kumon yra ne apie "ypatingus dalykus", o apie kruopštumą atliekant savaime suprantamus dalykus.

Žvelgdami į "Kumon" medžiagą ir vaiką, vargu ar pagalvosite, kad tai galima padaryti tik su "Kumon". Kuo mažiau pažengusi "Kumon" medžiaga ir kuo ilgiau nedirbote su "Kumon", tuo stipresnis bus šis jausmas. Taip yra todėl, kad "Kumon" veikla yra tęsti pagrindinį mokymąsi ortodoksiniu būdu. Net tėvai gali daryti tą patį, nors ir su savo vaikais, neturėdami jokios specialios mokymo patirties.

Tačiau gali būti labai sunku tai kruopščiai pakartoti iki pat vidurinės mokyklos baigimo lygio, pritaikant prie savo vaiko supratimo lygio. Kai vaikas moka sudėti, jei jis sugeba lėtai išspręsti 90 % uždavinių, paprastai būtų linkstama bent jau leisti jam atimti. Jei būna nesėkminga diena, nesunku pagalvoti apie tai, kad reikėtų padaryti pertrauką nuo mokymosi vienai ar kelioms dienoms. Tokio nedidelio atsipalaidavimo nereikėtų leisti, kalbant apie tvirtų pagrindų kūrimą. Jei suklysite 10 % sudėdamas, būtinai suklysite kur nors spręsdamas veiksnio uždavinį, o jei nebūsite greitas, nesugebėsite susidoroti su stojamaisiais egzaminais, kuriems nustatyti griežti laiko limitai.

Tas pats pasakytina ir apie linksmybes. Yra daug mokomosios medžiagos ir programėlių, kuriose kandži ir skaičiavimas tampa smagus. Tačiau medžiagos, sukurtos taip, kad mokytis būtų smagu, mokslo metams įsibėgėjant pasitaiko vis rečiau. Daugelis gerai žinomų orientacinių knygų, skirtų stojamiesiems egzaminams į universitetus, galiausiai tampa vien tekstu. Užuot privertę vaikus mokytis, suaugusiesiems išradingai apgaudinėjant mokymosi sunkumus, vaikai patys turi kažkur išmokti, kaip išlaikyti gerą nuotaiką, kad galėtų toliau mokytis, nepaisant mokymosi sunkumų. Kumon savarankiškas mokymasis ir kasdienės namų darbų užduotys suteikia vaikui tokią galimybę.

Kumon medžiaga nėra specifinė kokiems nors egzaminams.

Kumon medžiaga skirta pagrindiniams įgūdžiams ugdyti, tačiau ji nėra skirta jokiems konkretiems egzaminams. Jūs tiesiog ugdysite pagrindinius įgūdžius savo tempu. Nors susikoncentravimas į pagrindų mokymąsi gali duoti puikų rezultatą, taip pat yra situacijų, kai "Kumon" netinka.

Specializuotos būrelių mokyklos tinka, jei turite aiškų tikslą

Jei turite aiškų egzaminą, kurio siekiate, yra geresnių variantų nei "Kumon".

Tipiškas pavyzdys būtų stojamasis egzaminas į gimnaziją. Per gimnazijos egzaminus reikia įgyti ne tik pagrindus, bet ir visapusiškus akademinius įgūdžius, įskaitant taikymą, kad egzamino metu gautumėte gerą įvertinimą. Tai, ko mokotės "Kumon", yra pagrindų pagrindai. Jei mokotės anksčiau laiko, galite atsidurti anksčiau nei gimnazijos stojamojo egzamino apimtis. Jei norite laikyti stojamąjį egzaminą į gimnaziją, "Kumon" negali su tuo susidoroti.

Kai kurie egzaminai, pavyzdžiui, TOEIC ir Eiken, yra labiau suderinami nei kiti. Tačiau vis tiek būtų veiksmingiau įsigyti specializuotus vadovėlius.

Dėl per didelio išankstinio mokymosi pamokos mokykloje tampa nuobodžios.

Kumon progresuoja pagal supratimo lygį, nepriklausomai nuo mokyklinių pamokų. Tai didelis privalumas gilinant supratimą, tačiau tiesa, kad bus skirtumas tarp to, ką darote mokykloje, ir to, ko mokotės Kumone.

Tai nėra tokia didelė problema, kai mokyklinės pamokos vyksta greitai, o "Kumon" naudojamas norint pasivyti. Tačiau jei Kumonas gerokai lenkia mokyklines pamokas, mokyklinės pamokos gali atrodyti nuobodžios.

Panaši problema kyla ir gimnazijos stojamųjų egzaminų mokyklose. Stojamojo egzamino į gimnaziją klausimai yra kur kas sudėtingesni nei pradinės mokyklos testo klausimai, todėl mokyklinės pamokos atrodo pernelyg lengvos. Gali būti, kad viskas, ko išmokta per mokyklos pamokas, jau buvo išmokta mokykloje.

Tačiau mokyklinėse pamokose nebūtinai svarbu suprasti pamokos turinį. Svarbus pats požiūris į mokymąsi. Net jei dabar, mokydamiesi būrelių mokykloje, galite mokytis anksčiau laiko, pereinant į vidurinę mokyklą ir universitetą mokytis anksčiau laiko bus sunkiau. Kai pasieksite tokį lygį, kai nebegalėsite mokytis anksčiau už bendraklasius, galite pastebėti, kad jums trūksta gebėjimo suprasti tai, ką pirmą kartą girdite pamokoje.

Net jei jie neateina taip toli į priekį, dėl savo gebėjimo mokytis neskatinami trikdyti grupės darnos. Galimas pavojus, kad vaikai netyčia supriešins aplinkinius.

Mokslo metams įsibėgėjant, didėja nesugebėjimas toliau lankyti pamokas.

Kumon moko pagrindų. Pagrindai yra svarbūs, tačiau jie nėra skubūs ir turi būti įvaldyti iki rytdienos viktorinos.

O kadangi jie nėra tokie skubūs, Kumon galima lengvai atidėti į antrą planą, nes gyvenimas tampa vis labiau užimtas.

Kai vaikai pereina į aukštesnes klases, jie tampa vis labiau užsiėmę. Mokytis darosi sunkiau, atsiranda daugiau draugų, daugiau žaidimų, užsiėmimų būreliuose ir naujų pamokų. Laikas ir energija yra riboti, todėl tam tikru momentu atsiras riba.

Reguliariai vyksta egzaminai, o klubinės veiklos tiesiog negalima mesti. Santykių sudėtingumo lygis ir toliau didės. Esant tokiai situacijai, vis sunkiau priimti sprendimą tęsti "Kumon" užsiėmimus. Net jei galite padaryti viską, kad jūsų vaikas eitų į būrelį dėl stojamųjų egzaminų, "Kumon" gali lengvai tapti kandidatu į atsisakymą, jei vaikui atrodys per sunkus.

Stojamieji egzaminai į gimnaziją yra dar viena priežastis atsisakyti "Kumon". Sunku įveikti stojamuosius egzaminus į gimnaziją vien su "Kumon", todėl vyresnėse klasėse būtina pereiti į stojamųjų egzaminų būrelių mokyklą. Sudėtinga naudoti "Kumon" kartu su "cram school" stojamiesiems egzaminams, todėl, jei norite laikyti stojamuosius egzaminus į gimnaziją, turėsite atsisakyti "Kumon".

Kumone įprasta, kad aplinkybės, kurioms esant reikia nutraukti mokymąsi, didėjant klasei didėja.

Kovos priemonė: Užtikrinkite ilgesnį laikotarpį, kai galėsite "sau leisti tęsti "Kumon".

Kumone nėra laiko ribojamų tikslų. Pagrindų svarba nesiskiria, tačiau tiesa ir tai, kad skubiems = laiko apribotiems įvykiams dažniau teikiama pirmenybė.

Tačiau į ką reikėtų sutelkti dėmesį - į skubius ar svarbius dalykus?

Ką tėvai gali padaryti, tai pradėti "Kumon" mokymą ankstyvaisiais metais, kai skubos nėra tiek daug, ir nedaryti per didelio spaudimo savo vaikams. Laikas, skirtas pagrindiniams dalykams, vėliau visada atsipirks su kaupu.

Jei tęsiate "Kumon" užsiėmimus ilgą laiką, dažnai pamatysite, kad daugiau ar mažiau esate priekyje. Šioje vietoje svarbu nepamiršti, kad Kumon yra tik pagrindas. Pamatai yra svarbūs, bet jų nepakanka. Dalydamiesi su vaiku teisingu supratimu, kad vien pagrindų nepakanka, galbūt galėsite išvengti situacijos, kai mokyklinės pamokos bus ignoruojamos ir priešiškai vertinamos kitų.

Kokia yra "Kumon" pozicija?

Kumon leidžia mokiniams tobulėti savo tempu dėl mažų kliūčių patekti į mokyklą, beveik visiško konkurencijos nebuvimo ir dėl to, kad pats mokymasis yra malonus. Nors mokymasis grindžiamas savarankišku mokymusi, yra nemažas spaudimas pateikti mokytojui namų darbus, o tai padeda ugdyti įprotį mokytis savarankiškai. Be to, mokiniai išmoksta visų skaičiavimų pagrindus - skaityti ir skaičiuoti - dideliu greičiu ir tikslumu, o tai leidžia jiems pereiti aukštesnį nei dabartinis klasės lygį.

Tačiau dėl didelio klasių, kurių daugelis yra privačios, skaičiaus kokybė gali skirtis. Kadangi medžiaga skirta savarankiškam mokymuisi, tiesioginio poveikio mokymuisi nedaug, tačiau atmosfera klasėje gali būti prasta. Šios problemos iš dalies galima išvengti pasinaudojus bandomosiomis klasėmis ir iš anksto aptarus ją su mokytoju.

Kitas dalykas - mokymo medžiaga yra ortodoksinė. Medžiagoje paprastai pateikiamos paprastos užduotys, nes pagrindai yra išsamiai aptarti, ir, palyginti su kita medžiaga, trūksta išradingumo, kad medžiaga būtų maloni. Tačiau mokymasis apgaudinėjant smagiai yra tik laikinas. Ilgainiui vaikai turi susikurti savo poziciją dėl supratimo ir paties mokymosi, o "Kumon" suteikia jiems tokią galimybę.

Be to, Kumon nėra orientuota į egzaminus ir yra mokymosi veikla, kurią lengvai galima kaip nors priskirti prie prioritetinių. Jei yra egzaminas, natūralu, kad svarbu susikoncentruoti į egzaminą. Kita vertus, jei Kumon galima tęsti ilgą laiką, galima tikėtis didelės ilgalaikės naudos. Galima sakyti, kad tėvai gali daryti viską, ką gali, kad paruoštų savo vaikus kuo ilgesniam laikui, kad galėtų sau leisti užsiimti Kumon, kartu atsižvelgdami į ilgalaikę vaiko ugdymo politiką.

Apskritai Kumon yra mokymosi sistema, kurioje labai svarbus tėvų požiūris. Nors nėra abejonių, kad ji padės vaikui, Kumon rezultatai turi būti matomi ilgalaikėje perspektyvoje. Tėvai taip pat turi būti kantrūs ir turėti strategiją, kad suteiktų savo vaikams pakankamai laiko tęsti "Kumon" mokymąsi.

Tačiau užrašyti vaiką į Kumon nėra sunku, be to, yra priemonių, užtikrinančių, kad vaikas nesukluptų netikėtai.

Pradėkite nuo nenuobodaus požiūrio, tęskite ilgą laiką ir galiausiai sulauksite didelės grąžos. Jei pradėsite mokytis Kumono su tokiu požiūriu, Kumono metodas tikrai pateisins jūsų lūkesčius.

QooQ