Daugelis tėvų mano, kad jų vaiko "Kumon" japonų kalbos mokymasis nevyksta sklandžiai. Iš dalies tai lemia pačios Kumono programos ypatumai, o iš dalies - tai, kad lengva manyti, jog japonų kalbos pažanga tarp visų Kumono dalykų yra ypač lėta. Šiame straipsnyje paaiškinsime priežastis, kodėl jie mano, kad pažanga Kumon japonų kalbos mokykloje yra lėta.
Japonų kalba turi daugiau mokomosios medžiagos nei aritmetika ir anglų kalba.
Pirmiausia reikia nepamiršti, kad japonų kalba turi daug mokomosios medžiagos iš visų Kumon dalykų.
Japonų kalboje viena abėcėlė tarp A ir I medžiagų yra suskirstyta į I ir II, o norint pereiti prie kitos abėcėlės, reikia užbaigti 400 spaudinių. Paprastai norint pereiti prie kitos abėcėlės reikia 200 atspaudų, taigi mokymosi apimtis tiesiog padvigubėja. Pažangos greitis taip pat sumažėja perpus, todėl natūralu, kad jaučiamas lėtas progresas.
Mokymasis be laipsnių.
Ne tik tada, kai pažanga yra lėta, bet ir tada, kai greitis yra mažesnis nei anksčiau, taip pat jaučiate, kad nedarote pažangos. Ir "Kumon" mokykloje visada ateis laikas, kai pažangos tempas sulėtės.
Kumone daugiausia dėmesio skiriama pagrindams, todėl, pradėdami mokytis, dažnai pradedate nuo ankstesnio nei einamųjų mokslo metų lygio medžiagos. Be to, joje mažiau kalbama apie taikomąjį turinį ir dažnai pradžioje pažanga būna sklandi.
Tačiau "Kumon" taiko metodą, vadinamą "mokymusi be klasių", kai mokomasi pagal supratimo lygį, o ne pagal klasės lygį. Todėl medžiaga dėstoma lengvai suprantamu lygiu, o anksčiau ar vėliau jūsų vaikas išmoks sudėtingesnę medžiagą nei jo lygis. Tai natūraliai sulėtins pažangos tempą.
"Pažangos trūkumas", kurį čia jaučiate, yra kliūtis, kurią visada jausite, jei užsiimate "Kumon", ir jei ką, būtų geriau galvoti, kad greitis po to, kai pajuntate "pažangos trūkumą", yra pradinis greitis.
Sunkumai matant rezultatus
Net jei pažangos greitis nėra toks didelis, kokio tikėtasi, jei pajusite "Kumon" poveikį, nebūsite taip susirūpinę dėl pažangos trūkumo. Net jei ilgą laiką įstrigote toje pačioje vietoje, jums nereikia nerimauti dėl pažangos trūkumo, jei matote akivaizdų testo rezultatų pagerėjimą.
Tačiau mokantis japonų kalbos tokių akivaizdžių rezultatų patirti yra nedaug galimybių. Skirtingai nuo skaičiavimo įgūdžių ar pokalbio anglų kalba, skaitymo supratimas nėra aiškiai kiekybiškai įvertinamas ar varžomasi.
Skaitymo supratimas egzaminuose panašus į infrastruktūrą, pavyzdžiui, transportą, elektrą, dujas ir vandenį. Labai retai pasitaiko, kad geras skaitymo supratimas būtų išryškintas, tačiau kai tai įvyksta, tai gali turėti rimtą poveikį. Atsiradus problemoms, labai sunku viską grąžinti į normalią padėtį, o kokybės gerinimo sąnaudos yra didelės.
Su infrastruktūra susijusi bėda ta, kad, nepaisant jos svarbos, investicijos į ją nėra rentabilios. Ekonomika tikriausiai nelabai pagerėtų, jei galėtume pagaminti dvigubai daugiau elektros energijos, ir mažai kas pajustų naudą, jei nuotekų sistemą pakeistume naujausia įranga.
Panašiai ir "Kumon Japanese" išlaidos yra nemažos, tačiau sunku įžvelgti aiškų skirtumą tokiose vietose kaip balai ar nuokrypių reikšmės.
Tikimasi per daug išankstinio mokymosi
Net jei jūsų vaikas objektyviai daro gerą pažangą, gali būti, kad lūkesčiai ir tikrieji rezultatai skiriasi, nes lūkesčiai yra per dideli.
Daugelio tėvų psichologija yra tokia, kad jie turi didelių lūkesčių dėl savo vaiko rezultatų. Jei tai stojamieji egzaminai, jiems gali rūpėti mokyklos, į kurią jie eina, populiarumas ir nuokrypių balai, o jei tai mokyklinis testas, daugeliui žmonių gali rūpėti reitingai ir balai. Kumon programoje žmonėms paprastai rūpi, kiek jie yra pažengę į priekį, palyginti su tikruoju pažymiu.
Ypač mokyklinių testų metu iš tikrųjų galite pažinti asmenį, su kuriuo lyginate save, nes jie mokosi toje pačioje klasėje. Kiek jie mokosi, kokioje mokykloje jie mokosi? Kokios yra jų stipriosios ir silpnosios pusės? Remdamiesi šia konkrečia informacija, galite realiai suprasti, ką turite daryti, kad pasivytumėte, arba ar turėtumėte atsisakyti bandymų pasivyti.
Tačiau "Kumon" nėra būrelių mokykla, kurioje užsiėmimai vyksta grupėse, o mokymasis vyksta individualiu tempu. Yra daug klasių, ir neretai mokiniai lanko skirtingas "Kumon" klases, net jei jie mokosi tame pačiame rajone. Kadangi sunku pamatyti palyginamąjį skaičių, kalbant apie Kumon, lengva išsikelti nerealius tikslus ir idealus.
Tuomet lengviau įžvelgti kraštutinį atvejį. Yra žmonių, kurie baigė vidurinės mokyklos lygio medžiagą pradinėse klasėse, o kita vertus, yra tokių, kurie visiškai nesutarė su Kumon ir po ginčo su mokytoju ir vaiku paliko mokyklą su kaupu. Abu šie atvejai šokiruoja ir patraukia dėmesį, tačiau tai nėra labai tikėtinas dėsningumas.
Tačiau kai esame pernelyg apakinti tokių atvejų, mūsų lūkesčiai ir tikrovė visiškai neatitinka proporcijų. Dėl to tai tampa priežastimi jaustis, kad reikalai nevyksta taip gerai, kaip tikėtasi.
Neteisinga tikėtis pažangos.
Kumon, ypač japonų kalbos, mokymasis užima nemažai laiko. Verta skirti laiko, tačiau nelengva pajusti, kad darote pažangą arba kad tai veikia.
Net jei tai nėra Kumonas, dalykai, kuriuos sprendžiate ilgą laiką, pasižymi panašiomis savybėmis. Jei kasdien žiūrėsite į savo taupomąją sąskaitą, kad pamatytumėte, kiek pinigų sutaupėte, likutis beveik nesikeis, o jei laikotės dietos ir kasdien atsistojate ant svarstyklių, pavargsite, kad jus veža 0,1 kg paklaida.
Sprendžiant šiuos klausimus padeda ne trumpalaikė motyvacija. Reikia, kad tai taptų kasdienės rutinos dalimi, kaip ir dantų valymas ar valgymas.
Užuot skubėjus daryti greitesnę pažangą kažko, kas nedaro pažangos, naudingas požiūris yra leisti, kad Kumono japonų kalba būtų tai, kas nedaro lengvos pažangos.