Kokia medžiaga yra Kumon Japanese F Tai išsamus skaitymo kursas, kuriame perteikiamas teksto nuoseklumas.

2023-05-21

Japonų kalba (kalba)

t f B! P L

Kokiai klasei skirta "Kumon Japanese F" medžiaga?

Yra dvi pagrindinės "Kumon" medžiagos pažangumo gairės.

Pirmoji yra apytikslis kiekvienos medžiagos klasės lygis: F medžiaga atitinka 6 klasę. Tačiau nėra daug žmonių, kurie pradeda "Kumon" mokytis 6 klasėje, todėl susidaro įspūdis, kad apimties zonoje yra tie, kurie F medžiagos mokosi maždaug 4 ar 5 klasėje.

Kita gairė - ar mokiniai yra "aukšto pažengusiųjų lygio", ar ne. Tiems, kurie mokosi daugiau nei trimis klasėmis į priekį, Kumon skiria "Labai pažengusio mokinio" apdovanojimą "Labai pažengusio mokinio kategorijoje". Šį apdovanojimą galite gauti, jei F medžiagą baigsite 3 klasėje, todėl jei F medžiagą mokotės anksčiau nei 3 klasėje, galite manyti, kad darote gana sparčią pažangą.

Koks yra "Kumon Japanese F" turinys?

Kumon japonų kalbos F medžiaga skirstoma į F I ir F II. Pirmiausia patikrinkime F I.

Ugdykite gebėjimą tiksliai suvokti, ką reiškia sakinyje esantys nurodomieji žodžiai. Ugdyti gebėjimą aiškinti pagal tekste esančius išsireiškimus (parafrazė, pavyzdys, apibūdinimas, metafora). Ugdyti gebėjimą rašyti atsakymus, atitinkančius klausimų formą. Iš 181 Kandži simbolių šeštoje klasėje mokomasi 90 naujų Kandži simbolių žodynui plėsti. Be to, mokiniai, naudodami idiomatines frazes, kaip išeities tašką peržiūri FI išmoktus kandži.

Mokiniai mokosi įvairių parafrazės formų, pavyzdžiui, nurodomosios, parafrazės, pavyzdžio, aprašymo ir metaforos.

Po to pereinama prie FII medžiagos.

Tai išsamus skaitymo mokymasis suvokiant sakinių nuoseklumą, kuris buvo plėtojamas nuo D I iki F I. Mokiniai ugdosi gebėjimą skaityti ir suprasti sakinius su didesniu nuoseklumo pojūčiu. Iš 181 kandži 6 klasėje mokomasi 91 naujo kandži, kad būtų praplėstas žodynas. Be to, mokiniai peržiūri FII klasėje išmoktus kandži, naudodamiesi idiomatinėmis frazėmis.

Galima pastebėti, kad D-F pažanga buvo daroma pagal vieną temą "sakinių darnos fiksavimas".

F medžiaga yra "sakinių darnos" temos santrauka.

Kumon kartais nagrinėja temas, kurios apima daugiau nei vieną klasę, išskyrus skirstymą pagal klases (abėcėlę).

Pavyzdžiui, tarp 7A ir 5A klasių nagrinėjama garsinio skaitymo tema, tarp 4A ir 2A klasių - hiragana, tarp A ir C klasių - gramatikos pagrindai, o tarp D ir F klasių - sakinių rišlumo tema. Šios temos yra tik viena iš medžiagos dalių, ir nors lygiagrečiai mokomasi ir kitų dalykų, bendras vaizdas yra vientisos dalys, kuriose nagrinėjama viena tema.

Verta pažymėti, kad kuo toliau, tuo labiau nuosekliajame skyriuje nagrinėjamos smulkesnės temos sąvokos.

4A-2A skyriuose nagrinėjama hiragana, tačiau kalbos dalių tvarka: 4A skyriuje - daiktavardžiai, 3A skyriuje - būdvardžiai ir veiksmažodžiai, 2A skyriuje - dalelytės ir balsiai bei negarsiai. Galima pastebėti, kad net ir toje pačioje hiraganos temoje palaipsniui nagrinėjami rečiau vartojami ir sudėtingesni elementai.

Lygiai taip pat ši F medžiaga yra D-F skyriuose pateiktos "sakinio struktūros" medžiagos santrauka. Todėl galima sakyti, kad joje pateikiama sudėtingesnė medžiaga nei D ir E dalyse.

Nagrinėjamos sąvokos yra smulkesnės nei D ir E dalykuose.

Kokios sąvokos nagrinėjamos F medžiagoje?

D medžiagoje buvo nagrinėjamos sąvokos "5W1H" ir "klausimas ir atsakymas", o E medžiagoje - "veikėjų veiksmai ir jausmai", "faktai, mintys ir nuomonės" bei "priežasties ir pasekmės ryšiai", kurios, galima sakyti, yra pagrindinė teksto tema.

F medžiagoje kalbama apie "kreipinius, aliteracijas, pavyzdžius, aprašymus ir metaforas". Žinoma, tai svarbios temos, tačiau jos neabejotinai yra antraeilės sąvokos nei anksčiau.

Šios sąvokos nėra tokios sudėtingos kaip pagrindinės sąvokos. Nustatyti, ką nurodo nurodomasis žodis "tai", nėra sunkiau ar svarbiau nei, pavyzdžiui, perskaityti "veikėjų veiksmus ir jausmus". Taigi iš esmės jo mokymosi kaina nebus didelė.

Tačiau yra išimčių. Tai atvejai, kai su mažybinėmis sąvokomis susiduriama mažai arba visai nesusiduriama.

Jei skaitote istoriją, mažai tikėtina, kad atkreipsite dėmesį į "veikėjų veiksmus ir jausmus". Japonų kalbos pamokoje mokytojas tikriausiai jūsų paklaus, o mėgautis istorija, neatkreipiant dėmesio į veikėjų jausmus, sunku. Tačiau taip nėra, kai kalbama apie "nurodomąją kalbą, aliteraciją, pavyzdžius, aprašymus ir metaforas". Net jei nesuprantate sakinyje vartojamo žodžio "tai" reikšmės, vis tiek galite iš dalies iššifruoti sakinio prasmę.

Todėl kai kuriais atvejais gali būti, kad nesupratote nė vieno iš kreipinių, palyginimų, pavyzdžių, apibūdinimų ar metaforų. Kai šios sąvokos pateikiamos F medžiagoje, gali jaustis, kad tai labiau panašu į painiavą nei į sunkumus, ir tai gali būti kliūtis mokytis.

Svarbu, kad skaitydami paprastas knygas įgytumėte geros patirties.

Šiuo atveju svarbi ne tiek sudėtingų knygų skaitymo patirtis, kiek paprastų knygų skaitymo patirtis gerai suprantant sąvokas.

F medžiagoje pateikiamos sąvokos yra nereikšmingos, tačiau tai nereiškia, kad jos apskritai niekada anksčiau nebuvo pateikiamos. Net ir žemesnio nei pradinės mokyklos lygio knygose yra aprašymų ir metaforų.

Suaugusiesiems šie išsireiškimai nepraleidžiami, nes tai paprasti sakiniai. Tačiau vaikams, ypač tiems, kurie mokosi iš anksto, skaitomos knygos yra iššūkis. Jie taip užsiėmę sąvokų supratimu ir atsakymais į klausimus, kad ne visada gerai supranta išsamius išsireiškimus.

Tai nėra vaikams būdinga problema. Tai knygos sudėtingumo lygio problema. Net suaugusieji, skaitydami sudėtingą tekstą, yra pernelyg užsiėmę, kad suprastų pagrindinę mintį. Pasidaro sunku atkreipti dėmesį į metaforas, aprašymus ir parafrazes. Panašiai ir vaikas, kuris skaito tekstą ties pačia supratimo riba, negalės atkreipti dėmesio į smulkesnius išsireiškimus.

Tačiau jei tai knygos sudėtingumo lygio klausimas, su juo nesunku susidoroti. Tereikia sumažinti knygos sudėtingumą.

Jei vaikas skaito per lengvą knygą, tėvai gali sunerimti. Jei pradinėje mokykloje jie vis dar skaito paveikslėlių knygas, lengva pagalvoti, kad kažkaip turėtų skaityti tinkamesnes knygas. Tačiau skaitydami paprastas, dabartiniam klasės lygiui pritaikytas knygas, jie gali skaityti laisviau. Tai suteikia jiems papildomo laiko atkreipti dėmesį į išsamius išsireiškimus ir pagalvoti apie knygos temą. Tai leidžia skaityti savarankiškai.

Kai galima skaityti savarankiškai, poveikis neapsiriboja smulkių išsireiškimų supratimu. Galėsite skaityti giliau ir rasti įdomesnių knygų. O jei pajus, kad perskaitė pakankamai paprastų knygų, natūraliai susidomės kito lygio knygomis. Galimybė perskaityti pakankamai tokių paprastų knygų yra svarbi norint įveikti F medžiagą.

Populiarūs straipsniai

QooQ