Kokia medžiaga yra Kumon Japanese D Tai yra etapas nuo sakinio aiškinimo iki skaitymo supratimo.

2023-05-20

Japonų kalba (kalba)

t f B! P L

Kokio lygio klasei skirtas "Kumon Japanese D"?

"Kumon D" medžiaga atitinka 4 klasės pradinių klasių mokiniams.

Jei pradėjote mokytis "Kumon" 2 arba 3 klasėje, D medžiagą įprasta baigti 4 klasėje. Jei šeima deda daug pastangų į "Kumon", ji gali pasiekti šį lygį 1 klasėje. Jei šį tašką jie pasiekė vyresnėse klasėse, tai yra išskirtinis dalykas tiek šeimos atsidavimo, tiek vaiko gebėjimų požiūriu.

Kokios medžiagos yra "Kumon Japanese D I"?

Oficialioje "Kumon" svetainėje pateikiami jos mokomosios medžiagos pavyzdžiai. Pirmiausia patikrinkime D I mokomosios medžiagos aprašymą.

Kumon japonų kalbos DⅠ kurso tikslas - ugdyti gebėjimą greitai suprasti sudėtinio sakinio temą ir pasakomąsias dalis, taip pat tiksliai perskaityti įvairią sakinyje esančią informaciją. Išmokti organizuoti sakinių turinį pagal temą ir įdiegti skaitymo nuostatą "suvokti nuosekliai", kuri yra pagrindinė D II mokymo užduotis. Iš 200 kandži ženklų 4 klasėje mokomasi 104 naujų kandži ženklų, kad būtų praplėstas žodynas. Be to, naudojant radikalus kaip išeities tašką, išsamiai apžvelgiami D I klasėje išmokyti kandži ženklai.

C medžiagoje buvo klausimų, skirtų svarbiai informacijai išgauti iš vienos sakinių grupės, pavyzdžiui, "5W1H" ir "klausimas ir atsakymas"; DII medžiagoje šios grupės keisis nuo vienos iki kelių, o DⅠ yra pasiruošimas tam. Be to, padidėjo medžiagoje nagrinėjamų kandži ženklų skaičius.

Kokia yra "Kumon" japonų kalbos DII medžiaga?

Toliau tikrinkime DII mokomosios medžiagos paaiškinimus.

Kumon japonų kalbos DII mokomoji medžiaga ugdo gebėjimą suvokti sakinių turinį kiekvienos temos "klasterių" vienetais ir skaityti sakinius klasteriuose suvokiant temą. Ketvirtoje klasėje iš 200 kandži ženklų mokomasi 96 naujų kandži ženklų, kad būtų praplėstas žodynas. Be to, mokiniai peržiūri visus DII klasėje išmoktus kandži, naudodamiesi radikalais kaip atspirties tašku.

Nuolat bus užduodami klausimai, skirti "nuosekliems" sakiniams užfiksuoti.

Kumon japonų kalbos D pamokoje reikia tobulinti patį skaitymo supratimą.

Sugebėjimas nuosekliai suvokti sakinius, kai prie to prieisime, yra paties skaitymo supratimo tobulinimas.

Pavyzdžiui, galite atsakyti į pagrindinius japonų kalbos egzamino klausimus, jei sugebate suprasti ištraukos esmę prieš ir po klausimo. Jei klausimas sudėtingesnis, turėsite suvokti viso sakinio esmę ir į jį atsakyti. Jei esate gerai skaitantis žmogus, galite pažvelgti į turinį, kad suprastumėte visos knygos esmę, ir tada atidžiai perskaityti reikiamus skyrius. Be to, jei esate tam tikros srities specialistas, galite perskaityti ne tik atskirą knygą ar straipsnį, bet ir suprasti straipsnio vietą įvairiuose su ta sritimi susijusiuose tyrimuose.

Didėjant nuoseklumui, gerėja ir pats skaitymo supratimas. Todėl galima sakyti, kad DII nagrinėjamas "gebėjimas skaityti sakinius dalimis" yra pats pirmas žingsnis gerinant skaitymo supratimą.

Mokantis "Kumon Japanese D" lengva pajusti, kad "nesuprantu problemos?". Lengva pajusti: "Aš nesuprantu problemos?

Viena iš problemų, dažnai girdimų prie D medžiagos, yra ta, kad vaikai "nesupranta turinio ir tik kopijuoja probleminius sakinius".

Suaugusiojo požiūriu, gali būti savaime suprantamas dalykas suprasti sakinio turinį suvokiant jį kaip nuoseklią visumą. Todėl pamatę vaiką, dirbantį su D medžiaga, kurioje reikalaujama suprasti turinį, jie pirmą kartą sukrėsti suvokia, kad vaikas nesupranta teksto taip gerai, kaip jie tikisi. Be to, "Kumon" medžiaga yra susijusi su pagrindų kartojimu. Kai pradedama tikrinti, ar vaikas supranta turinį, kuris nėra žinios, jie dažnai suabejoja, ar iki šiol taikytas "Kumon" metodas bus veiksmingas.

Tačiau turinio supratimas nėra įgūdis, kuris įgyjamas D mokymosi medžiagos pradžioje, tai įgūdis, kuris įgyjamas D mokymosi medžiagoje.

Daugelis vaikų gali būti sutrikę, nes iš jų reikalaujama naudoti protą kokybiškai kitaip nei iki šiol. Tačiau "Kumon" tiki, kad ne tik paprastas žinių įsiminimas, bet ir proto naudojimas, pavyzdžiui, turinio supratimas, gali būti įgyjamas taikant laipsnišką metodą ir kartojant. Užuot buvę šokiruoti, kad nesuprato turinio, verčiau galvoti, kad, naudodamiesi šia medžiaga, jie galės suprasti turinį.

Patirtis apdorojant didelius informacijos kiekius veda prie "Kumon" japoniškos D strategijos.

Norint įgyti gebėjimą suvokti sakinius kaip nuoseklią visumą, veiksminga suteikti jiems galimybių apdoroti didelius informacijos kiekius.

Jei nepatiria jokio spaudimo, nesuvokia, kad reikia apdoroti sakinius kaip nuoseklią visumą. Taip yra todėl, kad jei kiekvieną sakinį perskaitysite nuo pradžios, bent jau suprasite, kas parašyta tame viename sakinyje. Tie, kurie gali skaityti nuosekliai, gali manyti, kad toks skaitymas atima per daug laiko ir neleidžia teisingai suprasti sakinio prasmės. Tačiau kas blogo tam, kuris nemoka skaityti rišliai, kad gali suprasti sakinį?

Vienintelis būdas išsivaduoti iš šios mąstysenos - pajusti poreikį greitai ir tiksliai apdoroti informaciją.

Pavyzdžiui, jei mėgstate knygas, rasite daugybę knygų, kurias galite skaityti. Tačiau jei nesugebėsite nuosekliai suvokti turinio, knygos skaitymas užtruks ilgai, o įpusėjus skaitymui prarasite supratimą, kas joje parašyta. Jei vis dar norėsite sužinoti, apie ką knyga, grįšite prie knygos ir bandysite ją perskaityti iki galo. Šio proceso metu supras, kad reikia skaityti kitaip.

Kasdienis bendravimas naudingas ir informacijos apdorojimo požiūriu. Pokalbiai tarp draugų yra svarbūs, tačiau čia naudingas veikiau vienpusis bendravimas. Jei turite bendraklasį, kuris yra mentorius arba kokios nors srities žinovas, turite galimybę jį išmokyti informacijos, kurios nežinote. Žmonės, kurie gali mokyti, dažnai būna pernelyg kompetentingi, kad pateiktų daug nereikalingų detalių. Jei jūsų vaikas ras būdą bendrauti su tokiais žmonėmis, jis taps geresnis informacijos atrankos ir atrinkimo specialistas.

C medžiagoje jau buvo minėta, kad vaikai išmoksta suprasti, kuri informacija yra svarbi, susipažindami su pasakojimais, o D medžiagoje svarbu sudaryti galimybes skaityti knygas, pavyzdžiui, iliustruotas knygas, kuriose pasakojama vis daugiau nežinomų ir įvairių žinių, o ne pasakojimus, kurie natūraliai patraukia jų susidomėjimą. Kaip tėvams gali būti veiksmingiau laikytis požiūrio, kai padedate vaikui atrasti ir plėtoti tam tikrą intelektinio smalsumo sritį.

Populiarūs straipsniai

QooQ